برای تولید پیکسل، ابتدا باید طرح را در ابعاد دقیق و مشخص و از پیش تعیین شده ای چاپ کرد. برای مثال ابعاد و نحوه ی چاپ پیکسل ۴۴ میلیمتری را آموزش میدهیم که سایز متداول تریست و امید میرود مورد استفاده تولید کنندگان قرار گیرد:
پیش از هر چیز باید ابعاد عکس مورد نظر را در نظر بگیریم. چنانچه تصویر،عکسی ست به سفارش مشتری، و یا از اینترنت استخراج شده، باید مطمئن شویم کوچک و بی کیفیت نیست. حداقل چیزی در حدود ۵۰۰*۵۰۰ مربع یا Pixel باشد با رزولوشن 300dpi  که بهترین رزولوشن برای چاپ دیجیتال است.
باید به این نکته توجه کرد که کیفیت عکس علاوه بر رزولوشن به سایز عکس نیز بستگی دارد. برای مثال اگر عکسی ۱۰*۱۰ با رزولوشن 300dpi داشته باشید تعداد مجموع مربع های شما ۱۴۴۰۰۰۰ عدد خواهد بود. در صورتی که تصویری با همین رزولوشن اما در ابعاد ۱*۱ دارای ۱۴۴۰۰ عدد مربع خواهد بود که یعنی کیفیت این عکس نسبت به عکس اول ۱۰۰ برابر کمتر است.
در صورتی که عکس از جایی استخراج نشده و خود قصد طراحی تصویری را دارید باید فایل خود را در ابعاد مورد نظر با رزولوشن 300dpi باز کنید. اگر با رزولوشن پایین تر طراحی کنید حتی اگر در مانیتور شما خوب و با کیفیت به نظر برسد هنگام چاپ کیفیت مناسبی نخواهد داشت و خراب خواهد شد. رزولوشن 72dpi در طراحی برای وب سایت های اینترنتی مورد استفاده قرار میگیرد و برای چاپ مناسب نیست.و رزولوشن بالاتر از 300dpi برای چاپ در ابعاد وسیع و بنرها مورد استفاده قرار میگیرد و هنگام طراحی در فتوشاپ کار کند پیش می رود.
برای تولید پیکسل ۴۴ میلیمتری باید تصویر مورد نظر را به شکل دایره ای ۵۴ میلیمتری و یا همان ۶۳۸ مربعی (638Pixel) درآورد. محدوده ی مفید پیکسل که تصویر اصلی در آن نمایان میشود ۴۰ میلیمتر است. حاشیه ی پیکسل که مقداری از طرح نیز در آن دیده میشود ۴ میلیمتر است. در نتیجه باید طرح در ۴۴ میلیمتریه کاغذ چاپ شود که در حاشیه کاغذ خالی به چشم نخورد. مابقیه فاصله ی کاغذ در قسمت پرچ قرار میگیرد و میتواند سفید باشد که البته توصیه نمیکنیم زیرا اگر کاغذ سهوا کمی کج بریده شود  ، سفیدی وارد حاشیه شده و در کناره ی پیکسل به چشم می آید.
برای پرینت طرح پیکسل ها هم از پرینترهای لیزری و هم پرینترهای جوهرافشان میتوان استفاده کرد. ترجیحا پرینتری را تهیه کنید زیرا برای تولید پیکسل عمده امکان پرینت گرفتن طرح ها در خارج از کارگاه تولیدیتان و دفاتر فنی و ... کار را با کندی پیش میبرد و به سختی می افتید. یک بار برای خرید پرینتری خوب هزینه کنید تا از کیفیت و مرغوبیت جوهر مصرفی و کاغذ چاپتان مطمئن باشید و در حین تولید هزینه تان پایین تر باشد.