سال ها پیش که به حکم بزرگ شدن چشم از جیب پدرانمان بستیم و به شرط مسئولیت زندگی، دغدغه ی تلاش برای کسب روزی حلال داشتیم، دلمان می خواست تلاشی در راستای اعتلای فرهنگ دینی جامعه مان نیز بکنیم... فکر کردیم، ایده پردازی کردیم، دست بر زانوهایمان گذاشتیم و همت کردیم، رنج بردیم و گاه حتی ناامید شدیم. اما سرانجام، شد آنچه می خواستیم.

پس از سال ها تلاش که گاه شبانه روزی بود و گاه بیشتر(!) صاحب برندی شدیم که طلایه دار تولید محصولات مذهبی ست. همان که می خواستیم! آن هم با سخت گیرانه ترین شکل ممکن. تلاش کردیم به کیفیتی مثال زدنی دست پیدا کنیم. مو را از ماست بیرون می کشیدیم و زمین و زمان را به هم می دوختیم تا به کیفیتی برسیم که لیاقت نام علمدار را داشته باشد.

از هنر و خلاقیت و توانمندی چندین طراح بهره بردیم و با پیکسل مذهبی شروع کردیم ... با یک دستگاه کوچک و مواد خام چینی! دغدغه داشتیم. دغدغه ی دین. می خواستیم پیکسل مذهبی فاخر هم رده ی سایر برندها در قفسه های شیک و لوکس مغازه های بزرگ شهر به فروش برسد. رسید! خوشحال بودیم وقتی ذوق را در چشم بچه مذهبی ها میدیدیم که حالا طرح هایی که آنها بیشتر می پسندند هم پیکسل شده. آن هم با چه کیفیتی...

کم کم کار وسعت پیدا کرد... دستگاه بزرگتر... کارگاهی وسیع تر... با همه ی سختی ها و گرانی ها و مشکلات واردات و هزااااار رنج کم و زیاد پایبند ماندیم به تولید پیکسل با بالاترین کیفیتی که می شود باشد!

کار که وسعت پیدا کرد رزق و روزی چندین نفر دیگر به دستان علمدار گره خورد. نیروهای انسانی بیشتر شدند و خوشحال تر بودیم که حالا به غیر از خودمان واسطه ی رزق خانواده های بیشتری شده ایم.

به فکر تولید محصولات دیگر افتادیم... ماگ مذهبی، جاکلیدی مذهبی، مگنت مذهبی، دفتر مذهبی و کلی محصول دیگر که همه شان مزین به طرح های جذاب و خواستنی بودند که دل از بچه مذهبی ها می بردند!

نوبت به ملی کردن تولید پیکسل خام رسید! پیکسل خام عمده... خسته شده بودیم از بس در پی مواد خام چینی این در و آن در زده بودیم. آن هم با مشکلات ارز و گمرک و غیره و ذلک! این بار هم سخت گرفتیم به کیفیت. اگر چینی ها توانسته بودند محصولی بی عیب و نقص تولید کنند چرا ما نتوانیم؟ هزینه کردیم، از توان متخصصین ماهر بهره بردیم، انرژی صرف کردیم، بیش از همه چیز خواستیم که بشود. باز هم شد. شد همانچه می خواستیم. مواد خام پیکسل ایرانی تولید کردیم. موقع ادای جمله، ایرانی بودنش را غلیظ تر ادا می کردیم. از آن مدل هایی که آدم چشم هایش از غرور برق می زند! پیکسل خام ایرانی آن هم با شبیه ترین شکل ممکن به پیکسل خام چینی. ذوق می کردیم که آخرش بجای چینی می گوییم ایرانی!

باز قصه تکرار شد و دوستان بیشتری به جمع علمدار پیوستند. باز خدا حال خوبمان را با وسعت دادن به رزق افراد بیشتر خوبتر کرد.

حالا ساک خرید پارچه ای و برچسب ژله ای و شاسی و زیر لیوانی و مینی ماگ و کلی محصول جذاب دیگر نیز به قفسه ی فروشمان اضافه شده. قفسه ای به وسعت ایران. دوستانی در شهرهایی که سعادت دیدارشان را از نزدیک نداشته ایم به سراغمان آمدند و حالا محصولاتمان تا شهرهای دورتر هم رفته. حتی برای چند کشور اسلامی دیگر نیز محصولات مذهبی تولید می کنیم و با افتخار به ایرانی بودنشان می بالیم!

القصه بازی ادامه دارد. باز هم تلاش می کنیم تا محصولاتی جذاب و دوست داشتنی و کاربردی را برای دوست داران محصولات مذهبی تولید کنیم تا در کنار هم از محصولات مذهبی و فرهنگی ایرانی لذت ببریم.