کیفیت مواد خام پیکسل، واجب تر از نان شب!
برخی از تولید کنندگان، برای پایین آوردن هزینه های تولیدشان از مواد خام پیکسل بی کیفیت😡 و درجه دو استفاده می کنند. که متاسفانه یا ظاهر مناسبی ندارند و یا هنگام مصرف مشکلاتی را برای مصرف کننده نهایی بوجود می آورند.
برخی نیز به تولید مواد خام پیکسل ایرانی دست زده اند که متاسفانه به تنها موردی که فکر نکرده اند کیفیت است! ورق آهن نازک،‌ سوزن کند، فرم غیر استاندارد و...
این بدین معنا نیست که همه ی برندهای مواد خام پیکسل چینی درجه یک هستند، اما در برندهایی مانند پاندا یا تلنت به همه ی نکات کیفی بها داده شده است. در مورد مواد خام پیکسل ایرانی نیز همین حالت مصداق دارد. برخی به مسئله ی کیفیت بی اهمیت بوده و برخی به آن توجه ویژه ای داشته اند.
ما در گروه فرهنگی هنری علمدار، به خاطر احساس نیاز به مواد خام پیکسل با کیفیت و با قیمت مناسب دست به تولید آن زدیم و مفتخریم که شبیه ترین فرم و کیفیت به نمونه پیکسل های درجه یک چینی را تولید می کنیم.
در این مقاله در ۳ بخش به موارد مورد اهمیت در تولید مواد خام پیکسل ایرانی و اهمیت کیفیت آن خواهیم پرداخت:


بخش اول؛ ورق آهن مواد خام پیکسل
ورق آهن پیکسل خام باید ضخامت استانداردی داشته باشد. از یک حدی نازکتر و یا ضخیم تر مشکلاتی را هنگام تولید پیکسل برای تولید کننده بوجود خواهد آورد.
نازک بودن ورق آهن پیکسل خام موجب غر شدن احتمالی پیکسل حین پرچ و یا حتی غر شدن پیکسل حین استفاده توسط مصرف کننده نهایی خواهد شد.پیکسل دفرمه شده و دیگر قطعه ی رویی قابل استفاده نیست. همین امر میتواند هزینه گزافی را روی دست تولید کننده بگذارد.
از طرفی اگر ضخامت ورق آهن بیش از حد استاندارد باشد به درستی در قالب دستگاه تولید پیکسل قرار نخواهد گرفت و طبیعتاً پرچ پیکسل را با مشکل مواجه خواهد ساخت. یا باید فشار زیادی را به اهرم دستگاه وارد کرد و یا اصلا قطعه پشت و روی پیکسل یکدیگر را در بر نخواهند گرفت. همچنین ممکن است موجب شود کاغذ و طلق پیکسل بیرون بمانند و پاره شوند.
ازین رو تولید کنندگان مواد خام پیکسل ایرانی باید به ضخامت ورق آهن مصرفی توجه ویژه ای داشته و با تحقیق و بررسی بهترین ضخامت را انتخاب کنند تا تولیدکنندگان پیکسل حین تولید پیکسل با مشکل مواجه نشوند.
در روزهای آتی با بخش دوم و سوم این مقاله، به اهمیت کیفیت مواد خام پیکسل مصرفی خواهیم پرداخت.