مادامی که ملزومات و امکانات مناسب برای تولید در اختیار انسان نباشد، ذهن و برنامه ریزی اش به سمت تولید انبود و فروش عمده نمی رود. با دستگاه های پیر و خسته (!) لنگ لنگان محصولاتی را تولید،  و نهایتا به دوستان و اطرافیان خود میفروشد!
وسیع تر فکر کنیم!
برای تولید پیکسل، جاکلیدی و مگنت، در ابتدا باید طرح ها را روی کاغذ چاپ کرد. بسته به نوع سلفون یا طلقی بودن پیکسل برش طرح ها پیش از پرچ با روکش طلقی و یا پس از سلفون شدن کاغذها باید برش بخورند.
ابتدایی ترین و کم هزینه ترین راهی که هر تولید کننده ای برای برش طرح ها به ذهنش میرسد استفاده از قیچی است. اما تصور کنید پای یک سفارش ۱۰ هزار تایی به میان باشد! چند روز باید زمان گذاشت تا قیچی کردن یک به یک طرح ها انجام شود؟ چند عدد قیچی باید خرید و از چند نفر نیروی کار کمک گرفت و بابت آنها هزینه کرد؟ تاول زدن انگشتان بر اثر استفاده مکرر از قیچی که بماند!
در هر کاری باید از ابزار مناسب آن کار بهره برد.
برای تولید پیکسل در حجم وسیعتر و تیراژ بیشتر، ابزار ابتدایی قیچی دیگر پاسخگو نیست. باید از دستگاه های برش استفاده کرد.تا هم در زمان و هم در هزینه ی تولید صرفه جویی شود.
در حال حاضر ۲ نوع دستگاه برش کاغذ برای پیکسل را میشناسیم که امکان استفاده دستی از آنها وجود دارد و کار کردن با آنها نه سخت است و نه پیچیده! سایر دستگاه ها یا صنعتی و غیر کاربردی برای تولید پیکسل هستند و یا بسیار ساده و پیش پا افتاده که تفاوت چندانی با قیچی نمیکنند!
دستگاه اول گردبری ست که باید کاغذ ها را بصورت نواری وارد آن کرد و پس از تنظیم محل دقیق برش اهرم را پایین آورد. نتیجه کاغذی دقیقا دایره است که به راحتی در قالب دستگاه پیکسل زن قرار میگیرد و مثل برش با قیچی دارای زائده های احتمالی و در پی آن مشکل در قرار گرفتن در دستگاه پیکسل زن نخواهد بود.
دستگاه بعدی مناسب ترین دستگاه برای تولید پیکسل بصورت عمده و در تیراژ بالاست. زیرا بوسیله ی آن میتوان تعداد زیادی کاغذ را در زمان بسیار کوتاهی برش داد.بدین صورت که چندین کاغذ از طرح هایی که با یک چیدمان در صفحه چاپ شده اند را روی هم به درستی قرار داده و منگنه میکینم، پس از قرار دادن زیر تیغه ی برش و تنظیم محل دقیق برش، اهرم را پایین آورده و با یک حرکت چندین طرح را بصورت بکجا برش میدهیم.با این روش است که میتوان سفارش پیکسل در تیراژ بالا گرفت و تولید پیکسل سفارشی را در کمترین زمان انجام داد.